Домашні СЕС

У даному розділі нашого сайту, Ви можете ознайомитися з основними етапами і складовими елементами, які виникають при будівництві сонячних електростанцій для приватного, домашнього використання на території України. Приватними, домашніми сонячними станціями прийнято називати об’єкти сонячної енергетики, встановлені приватними особами на дахах будинків і споруд, розташованих на власних земельних ділянках потужністю до 30 кВт.

На сьогоднішній момент в Україні діє механізм, який стимулює розвиток відновлюваної енергетики. Так званий стимулюючий "зелений" тариф. Даний тариф регулюється законом України "Про електроенергетику", встановлюється на дату введення станції в експлуатацію (подача заяви на приєднання для домашніх СЕС) і залишається незмінним до 2030 року. Також дуже важливим є факт прив'язки тарифу до Євро, що нівелює ризики девальвації національної валюти і додатково гарантує прогнозоване повернення інвестицій у СЕС.

Основними законами та регуляторними актами по «зеленому» тарифу є: Закон України «Про електроенергетику» № 575/97-ВР від 16.10.1997, з усіма змінами і доповненнями, постанови КМУ, Постанови НКРЕ КП. Більш детально ознайомитися зі структурою формування «зеленого тарифу», його величиною, законодавчої та нормативної бази, що визначає тариф можна на профільних сайтах держустанов або у фахівців нашої компанії.

При ухваленні рішення про будівництво приватної
домашньої СЕС власникові слід урахувати ряд особливостей:

I
Максимальна припустима потужність станції по "зеленому" тарифу на одне приватне землеволодіння становить 30 кВт.
II
Потужність генерації не може перевищувати потужності приєднання ділянки на споживання електроенергії.
III
Оплата по "зеленому" тарифу проводиться як підсумкова місячна різниця кВт електроенергії між генерацією СЕС і Вашим споживанням.
IV
Система АСКОЕ в автоматичному режимі фіксує баланс Вашої генерації та споживання, Ви маєте тільки один раз на місяць підписувати відповідний акт-баланс із Обленерго.

При цьому, завдяки нашому досвіду, Ви реалізуєте Ваші проекти в оптимальні терміни і за дуже прийнятними цінами.

Нижче представлена таблиця величини "зелених" тарифів з перерахуванням у євро/Вт, без ПДВ залежно від дати введення СЕС в експлуатацію.

для електроенергії, виробленої з енергії сонячного випромінювання об'єктами електроенергетики, які встановлені на дахах та / або фасадах приватних будинків, будівель і споруд, встановлена потужність яких не перевищує 30 кВт

0,18
з 01.01.2017
по 31.12.2019
0,16
з 01.01.2020
по 31.12.2024
0,14
з 01.01.2025
по 31.12.2029
Схема СЕС (принцип работи СЕС)

Сонячні панелі - основний компонент СЕС, служить для перетворення сонячної енергії в електричну.

Опорні металоконструкції - металеві вироби, що дозволяють установку сонячних панелей на будь-який тип покрівлі будівель та споруд.

Інвертор - перетворює та передає електроенергію від сонячних панелей у зовнішню мережу та внутрішню мережу споживача.

Система обліку даних ЛУЗОД (лічильник і модем) *

* Система обліку електроенергії приватного домогосподарства. Двонаправлений лічильник фіксує споживання електроенергії об'єкта на власні потреби та генерацію електроенергії від СЕС. Обленерго, на підставі даних отриманих з лічильника в автоматичному режимі формує місячний баланс по Вашому об'єкту, на підставі якого і проводиться взаєморозрахунок.