Домашні СЕС

У даному розділі нашого сайту, Ви можете ознайомитися з основними етапами і складовими елементами, які виникають при будівництві сонячних електростанцій для приватного, домашнього використання на території України. Приватними, домашніми сонячними станціями прийнято називати об’єкти сонячної енергетики, встановлені приватними особами на власних земельних ділянках (приватні домогосподарства) потужністю до 30 кВт.

На сьогоднішній момент в Україні діє механізм, який стимулює розвиток відновлюваної енергетики. Так званий стимулюючий "зелений" тариф. Даний тариф регулюється законом України " Про ринок електричної енергії" та законом України "Про альтернативні джерела енергії", встановлюється на дату введення станції в експлуатацію (подача заяви на приєднання для домашніх СЕС) і залишається незмінним до 2030 року.

Також дуже важливим є факт прив'язки тарифу до Євро, що нівелює ризики девальвації національної валюти і додатково гарантує прогнозоване повернення інвестицій у СЕС.

Основними законами та регуляторними актами по «зеленому» тарифу є: Закон України «Про ринок електричної енергії» та

законом України "Про альтернативні джерела енергії", з усіма змінами і доповненнями, постанови КМУ, Постанови НКРЕКП. Більш детально ознайомитися зі структурою формування «зеленого тарифу», його величиною, законодавчої та нормативної бази, що визначає тариф можна у фахівців нашої компанії або на профільних сайтах держустанов.

RATINGS SOLAR ENERGY ua

* Незалежний рейтинг компаній з будівництва СЕС в Україні за період 2010 - 2020р.

При ухваленні рішення про будівництво приватної
домашньої СЕС власникові слід урахувати ряд особливостей:

I
Максимальна припустима потужність станції по "зеленому" тарифу на одне приватне землеволодіння становить 30 кВт.
II
Потужність генерації не може перевищувати потужності приєднання ділянки на споживання електроенергії.
III
Оплата по "зеленому" тарифу проводиться як підсумкова місячна різниця кВт електроенергії між генерацією СЕС і Вашим споживанням.
IV
Система АСКОЕ Обленерго в автоматичному режимі вичитує Ваш лічильник та передає баланс Вашої генерації та споживання, при цьому Ви маєте лише один раз на місяць підписувати відповідний акт-баланс із Обленерго та отримувати кошти.

При цьому, завдяки нашому досвіду, Ви реалізуєте Ваші проекти в оптимальні терміни і за дуже прийнятними цінами.

Нижче представлена таблиця величини "зелених" тарифів з перерахуванням у євро/Вт, без ПДВ залежно від дати введення СЕС в експлуатацію.

для електроенергії, виробленої з енергії сонячного випромінювання генеруючими установками приватних домогосподарств, встановлена потужність яких не перевищує 30 кВт

0,162
з 01.01.2022
по 31.12.2024
0,136
з 01.01.2025
по 31.12.2029
...

Схема СЕС (принцип работи СЕС)

Сонячні панелі - основний компонент СЕС, служить для перетворення сонячної енергії в електричну.

Опорні металоконструкції - металеві вироби, що дозволяють установку сонячних панелей на будь-який тип покрівлі будівель та споруд.

Інвертор - перетворює та передає електроенергію від сонячних панелей у зовнішню мережу та внутрішню мережу споживача.

Система обліку даних ЛУЗОД (лічильник і модем) *

* Система обліку електроенергії приватного домогосподарства. Двонаправлений лічильник фіксує споживання електроенергії об'єкта на власні потреби та генерацію електроенергії від СЕС. Обленерго, на підставі даних отриманих з лічильника в автоматичному режимі формує місячний баланс по Вашому об'єкту, на підставі якого і проводиться взаєморозрахунок.